Arhīvs
Zinātnisko grāmatu dāvinājums Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkai
1. februāris, 2010

Informāciju sagatavoja

Inta Šmitiņa

LU Akadēmiskās bibliotēkas direktora palīdze

 

 

Zinātnisko grāmatu dāvinājums Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkai

 

 

2010. gada 27. janvārī plkst. 17 Rīgā, Rūpniecības ielā 10 Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Detlefs Veigels svinīgi nodeva zinātnisko grāmatu dāvinājumu Latvijas Universitātes Akadēmiskajai bibliotēkai.

 

Grāmatas 11800 eiro vērtībā LU Akadēmiskajai bibliotēkai dāvina Vācijas Zinātniskās pētniecības biedrība (Deutsche Forschungsgemeinschaft DFG). DFG atbalsta zinātnisko pētniecību augstskolās un valsts finansētos pētniecības institūtos. Viens no zinātniskās literatūras apgādes starptautiskās sadarbības projektiem ir zinātniskās literatūras dāvinājuma programma. Sadarbībā ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministriju un Federālo ekonomiskās sadarbības un attīstības ministriju Vācijas Zinātniskās pētniecības biedrība DFG veicina jaunāko Vācijas zinātnisko pētniecības rezultātu izplatīšanos ārzemēs.

 

DFG darbībā viens no pamatvirzieniem ir veicināt sadarbību zinātnē, īpaši starpdisciplīnu un starptautisko pētījumu jomā. DFG sadarbības partneri ir visos kontinentos (tiek atvērti jauni biroji ASV, Ķīnā, Krievijā un Indijā), bet īpaša nozīme veltīta sadarbībai Eiropas Savienības ietvaros.

DFG centrālais birojs atrodas Bonnā, pašreizējais prezidents ir profesors Matiass Kleiners.

 

LU Akadēmiskajai bibliotēkai tiek dāvināti Vācijā izdoti vairāk nekā 50 izdevumi - pamatā angļu valodā, dažas grāmatas ir vācu valodā, pārstāvētas tādas slavenas izdevniecības kā Thieme, Springer un Pantheon.

 

Dāvināto grāmatu klāstā ir daudz nozīmīgu izdevumu, piemēram- jaunākās monogrāfijas par energoapgādes drošību Eiropas Savienībā, matemātiku, farmakoloģiju, organisko sintēzi. Jāuzsver, ka dāvinājuma grāmatas dažādās zinātņu nozarēs izvēlējās Latvijas zinātnieki.

 

Grāmatu dāvinājums vērtējams kā lietderīga un mērķtiecīga investīcija Latvijas zinātnē.

 

Pašlaik ar grāmatām var iepazīties bibliotēkas ANO un Pasaules bankas Informācijas centrā  406. telpā.

 

Atpakaļ